VIVA

VIVA PARTY w Klubie Indeks

Do kalendarza warszawskich imprez wraca „VIVA PARTY”, czyli cykl muzycznych imprez na rzecz bezdomnych zwierząt. Po zamknięciu Le Madame nasze akcje na rzecz najbardziej potrzebujących przytulisk dla zwierząt, zostały przeniesione do studenckiego Klubu Indeks.

Już w najbliższy czwartek 22.06 o godz. 20.00 w Klubie Indeks przy ul. Krakowskie Przedmieście 24 rusza &#8222;Viva Party&#8221; na rzecz schroniska w Ostrowi Mazowieckiej. <br />Dla miłośników zwierząt i wszystkich innych osób lubiących dobrą zabawę zagra &#8222;True Romance&#8221; Soundsystem – duet wegan grający muzykę min. z filmów Quentina Tarantino, takich jak Reservoir dogs, Pulp Fiction, Kill Bill i innych. Ponadto na koncercie będzie można zakupić cegiełki i gadżety na rzecz zwierząt. Dochód z imprez przeznaczany jest na pomoc bezdomnym zwierzętom oraz kampanie informacyjne w walce o ich prawa.

Schronisko w Ostrowi Mazowieckiej istnieje od ponad 20 lat. Właściciele dostają od Gminy pieniądze jedynie za odłowienie psa Kwoty te nie obejmują leczenia lub utrzymanie psów w schronisku, ani pieniędzy na psy bestialsko przerzucane na teren schroniska przez pseudo-właścicieli. Obecnie stan liczebny psów w schronisku waha się od 100 do 180.

Od września 2005 działa przy schronisku wolontariat. Grupa miłośników zwierząt ratuje najbardziej potrzebujące zwierzęta (leczy je w warszawskich lecznicach), organizuje adopcje psów schroniskowych, zbiórki rzeczowe i pieniężne (dzięki tym ostatnim udało się ostatniej zimy ufundować ocieplane budy, dla tych psów, które nie miały gdzie spać w czasie 20-stopniowych mrozów).

Wobec epidemii nosówki panującej w schronisku, najbardziej pilnym zadaniem jest leczenie psów już na nosówkę chorych (surowica, leczenie szpitalne w W-wie) oraz szczepienie zdrowych psów rezydentów i nowo przybyłych do schroniska. W miarę możliwości, planowane jest też wybudowanie osobnych boksów kwarantanny dla psów chorych

Dochód ze zbiórek pieniężnych i sprzedaży produkowanych przez wolontariuszy gadżetów w całości jest przeznaczany na potrzeby psów. Właściciele schroniska nie dostają od wolontariuszy pieniędzy, a jedynie dary rzeczowe (cenniejsze rzeczy przekazywane są w ramach umowy-użyczenia). Poszukiwani są również nowi wolontariusze, do pomocy w schronisku oraz przez udzielanie tymczasowej opieki psom schroniskowym leczonym w W-wie (tzw. domy tymczasowe).

KONTAKT I INFORMACJE:

Fundacja Viva! &#8211; Akcja dla Zwierząt
Patrycja Art, tel. (22) 828 443 29; e-mail: patrycja@viva.org.pl

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, Ostrów Mazowiecka, ul. Bąkówka
www.ostrow.schronisko.net
wolontariusze:
Justyna Długoborska tel. kom. 600 964 797
Kinga Wąsowicz tel. kom. 501 231 521
Elżbieta Wichrowska tel. kom. 889 174 935<br />

Skip to content