VIVA

Viva zachęca! łodzian do zmiany diety w trosce o planetę

1 grudnia na kilku łódzkich przystankach MPK pojawiły się citylighty z hasłem „Ratuj Ziemię dietą”. Pomysłodawcą i sponsorem projektu jest Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!

W mediach znajdujemy coraz więcej informacji na temat negatywnego wpływu działalności człowieka na środowisko naturalne. Tymczasem mało kto zdaje sobie sprawę, że nasze wybory żywieniowe mogą również odcisnąć piętno na środowisku . Dlatego łódzka VIVA! postanowiła zachęcić konsumentów do przemyśleń nad dietą w kontekście zmian prowadzących do degradacji przyrody.

Hodowla przemysłowa zwierząt to główna przyczyna emisji gazów cieplarnianych odpowiedzialnych za globalne ocieplenie. Zużywa 1/3 wody pitnej na Ziemi i do 45% gruntów uprawnych, przyczynia się do gigantycznych zniszczeń w lasach deszczowych, wymierania gatunków flory i fauny, a także do tworzenia martwych stref oceanicznych.

W obliczu wymienionych faktów korzystanie z produktów pochodzenia zwierzęcego dawno przestało być osobistym wyborem. Preferencje konsumenckie mają wpływ na całą planetę i na przyszłość ludzi. Zmiana diety na przyjaźniejszą środowisku jest wręcz koniecznością. Do takich zmian szczególnie zachęcamy osoby młode oraz rodziców i dziadków, którym zależy na przyszłości dzieci i wnuków. Zgodnie ze stanowiskiem American Dietetic Association dieta oparta na produktach roślinnych wcale nie jest niedoborowa – dobrze zaplanowana i zbilansowana jest bezpieczna i odżywcza na każdym etapie życia, również dla dzieci i młodzieży. 

Citylighty będą wisiały na przystankach do końca tego roku.

Skip to content