VIVA

Wrocławski sąd rejonowy przychylił się w czwartek do zażalenia Fundacji Viva! na umorzenie sprawy misia Mago – zobacz reportaż Polsatu i artykuł w Gazecie Wyborczej

Akta ponownie trafią do prokuratury – do uzupełnienia<br />Misiem Mago – niedźwiedziem brunatnym z wrocławskiego zoo – sąd zajmował się w czwartek po tym, jak Fundacja Viva! – Akcja dla Zwierząt złożyła zażalenie na umorzenie postępowania przez prokuraturę.

Mago spędził 10 lat w niewielkim betonowym karcerze na zapleczu wrocławskiego zoo. Gdy we wrześniu ubiegłego roku opisaliśmy jego sytuację, śródmiejska prokuratura postanowiła sprawdzić, czy nie doszło do przestępstwa znęcania się nad zwierzętami. Po trzech miesiącach umorzyła jednak śledztwo z braku dowodów. Zaprotestowali obrońcy zwierząt z Fundacji Viva!

Czwartkowej decyzji Cezary Wyszyński, prezes fundacji, wysłuchał z ulgą: – Jesteśmy bardzo zadowoleni. Sprawa będzie mogła rozpocząć się od nowa i mamy nadzieję, że tym razem prokuratura łaskawszym okiem spojrzy na opinię biegłego i przesłucha dodatkowych świadków.

Od lutego Mago jest już na wybiegu.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław:
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,36813,4429299.html
<br><br />Zobacz reportaż na Polsacie : http://interwencja.interia.pl/archiwum/news?inf=971089
Zobacz raport o Mago na GW:
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/8,35751,3856230.html
Zobacz Video Mago w starej klatce:
http://bi.gazeta.pl/im/4/3658/m3658394.avi

<br>

Skip to content