VIVA

XV Ogólnopolski Tydzień Wege

Ogólnopolski Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca wegetarianizm i weganizm w Polsce. Tegoroczna 15. edycja odbędzie się 24-30 maja 2021 r. i obejmie szereg wydarzeń online i stacjonarnych, których głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia.

Wydarzenie kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych zmianą nawyków żywieniowych z różnych powodów – dla zwierząt, zdrowia i środowiska.

15. edycja Tygodnia Wege

Z uwagi na panującą pandemiczną sytuację większe wydarzenia tegorocznej edycji Tygodnia Wege przenosimy do sieci.

Na facebooku fundacji Viva! odbędzie się m.in panel ekspercki o wpływie diety na klimat, którego gośćmi będą dr hab. prof. Paulina Kramarz z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. Piotr Skubała z Uniwersytetu Śląskiego i dr Ryszard Kulik z Klubu Myśli Ekologicznej. Nie zabraknie także naszej Gali Magazynu Vege z wręczeniem Grand Prix.

Połączymy się również z lekarkami Iwą Jonik, Marią Koziarkiewicz i dr. Tomaszem Jeżewskim, aby porozmawiać o tym, jak dbać o siebie na diecie roślinnej.

 Z kolei o etycznej modzie porozmawiamy ze stylistką Anną Marciniak. Nie zabraknie pokazów gotowania. O roślinne i regionalne dania zadba Paweł Ochman Weganon, a coś dla młodszych widzów  w duchu less waste przygotuje Joanna Kowalczyk-Bednarczyk z bloga Bieganizm.

Pochylimy się także nad problemem trądziku i zmian skórnych spowodowanych niewłaściwą dietą. Wydarzeniom będą towarzyszyły konkursy z atrakcyjnymi nagrodami od naszych partnerów. 

Poprzednia, pierwsza edycja online Tygodnia Wege cieszyła się dużym zainteresowaniem, zapisało się na nią ponad 11 tysięcy uczestniczek i uczestników. Każda z transmisji dotarła do kilkudziesięciu tysięcy osób.

Tydzień Wege online daje możliwość uczestnictwa z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie, a wszystkie transmisje są darmowe. Roślinne produkty od sponsorów trafiają tym samym również do mieszkańców mniejszych miast i miejscowości, którzy wezmą udział w konkursach.

Organizowana przez nas impreza promuje pożądane postawy społeczne: empatię, szacunek do zwierząt, profilaktykę chorób cywilizacyjnych i zdrowe nawyki żywieniowe.

Wydarzenia Tygodnia Wege kierujemy nie tylko do wegetarian i wegan, ale też (a może przede wszystkim) do wszystkich osób, które chciałyby zrobić coś dobrego dla zwierząt, planety czy dla samych siebie.

Szczegółowy program wydarzeń jest dostępny na www.tydzienwege.pl

.

Skip to content