VIVA

Zabity dla futra – symboliczny pogrzeb niedźwiedzia przed Ambasadą Wielkiej Brytanii w Warszawie

Polscy aktywiści na rzecz praw zwierząt apelują do Królowej oraz Brytyjskiego Ministerstwa Obrony o zatrzymanie masakry niedźwiedzi czarnych zabijanych na czapy dla Gwardii Królewskiej

<br />Ubrani w czarne marynarki, trzymając świece, stojąc wokól osoby grającej martwego niedźwiedzia aktywiści fundacji Viva! Akcja dla zwierząt oraz przedstawiciele organizacji PETA w Polsce przeprowadzą symboliczną akcję przeciw polowaniom, zabijaniu dziko żyjących niedźwiedzi, zwabianych i łapanych z przeznaczeniem na futra. Z futer tych robione są czapy dla strażników Gwardii Królewskiej.

Protest odbędzie sie w czwartek 9 listopada 2006 o godzinie 14.30 na przeciw Ambasady Wielkiej Brytanii przy Alei Róż 1 w Warszawie

Protest jest częścią kampanii europejskiego oddziału organizacji PETA (People for the Ethical Treatment of Animals), której celem jest wezwanie Jej Wysokości Królowej Elżbiety i Brytyjskiego Ministerstwa Obrony do zatrzymania barbarzyńskich polowań na niedźwiedzie czarne w Kanadzie. Prawie 200 brytyjskich eurodeputowanych okazało współczucie i wsparło inicjatywę swoimi podpisami, apelując o zastąpienie prawdziwych futer w czapach gwardzistów sztucznymi.
Jedna czapa gwardzisty &#8211; to życie jednego niedźwiedzia a rocznie zabija się 100 niedźwiedzi! Wiele z nich zostaje postrzelonych kilka razy zanim umrą. Niektórym udaje się uciec i wykrwawiając się, powoli umierają. Kiedy zabite zostają niedźwiedzice ich młodym pozostaje jedynie śmierć z głodu.

” Chcemy ukazać straszną prawdę, jaka stoi za tradycją noszenia futrzanych czap przez gwardzistów Straży Królewskiej w Wielkiej Brytanii. Brytyjskie Ministerstwo ma krew na rękach, pozwalając na rzeź niedźwiedzi by wykonać z ich futra ozdobne czapy, kiedy istnieją materiały z których można uszyć tę część stroju gwardzistów, nie zadając nikomu krzywdy „- mówi Patrycja Art aktywistka PETA oraz Vivy! Akcji dla zwierząt w Polsce. „Tradycja nie jest usprawiedliwieniem aby torturować i zabijać zwierzęta. ”

PETA Europe oraz aktywiści w Polsce apelują do Królewskiej Gwardii o zaprzestanie noszenia czap wykonanych z niedźwiedziego futra! Hodowla zwierząt na futra jest zabroniona w Wielkiej Brytanii jednak, futro jest importowane z innych krajów i tam sprzedawane.

Więcej informacji, e-maile z apelem oraz zdjęcia i film:
www.unbearablecruelty.co.uk.
<br />

Skip to content