VIVA

Zbliża się 17. Tydzień Wege!

Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca weganizm w Polsce. Tegoroczna 17. edycja odbędzie się 22-28 maja 2023 r. i obejmie szereg wydarzeń online i stacjonarnych. Ich głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia.

XVII edycja Tygodnia Wege będzie miała charakter hybrydowy – część wydarzeń odbędzie się stacjonarnie, a część w sieci. Jedno jest jednak pewne: solidna dawka roślinnej wiedzy dotrze do każdej zainteresowanej osoby. 

Głównym partnerem wydarzenia ponownie będzie Biedronka z marką własną Go Vege. Jednak w trakcie wydarzeń oraz w konkursach będzie okazja do spróbowania wielu wegańskich produktów od partnerów wydarzenia.

W programie XVII edycji znajdą się: warsztaty regionalnej kuchni roślinnej z blogerem Weganonem w Parku Śląskim, warsztaty na Dzień Matki dla rodziców i dzieci z Joanną Kowalczyk-Bednarczyk z bloga Bieganizm w pawilonie edukacyjnym Kamień, spotkanie z Orestestem Kowalskim z kanału Everyday Hero z wręczeniem grand prix Magazynu Vege, wykład o C40 Cities Climate Leadership Group prowadzony przez prof. dr. hab. Piotra Skubałę oraz szkolenie na temat diety wegańskiej dla pracowników ochrony zdrowia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Ciekawym punktem będzie również debata “Zdrowie z roślin w smak planecie – o weganizmie z różnych perspektyw”. Odbędzie się ona 23 maja w Centrum Aktywizmu Klimatycznego.

Imprezę otworzy śniadanie prasowe i akcja z degustacją w centrum Warszawy.

Przez cały Tydzień Wege udostępnimy również dostępny kurs dietetyczny online o weganizmie przygotowany przez dietetyczki kampanii Viva Zdrowie. Z kolei dr psychologii Sławomir Jarmuż będzie opowiadał o kształtowaniu nawyków żywieniowych.

Tydzień Wege promuje pożądane postawy społeczne: empatię, szacunek do zwierząt, troskę o naszą planetę, profilaktykę chorób cywilizacyjnych i zdrowe nawyki żywieniowe.

Wydarzenia kierujemy nie tylko do wegetarian i wegan. Zapraszamy do udziały wszystkie osoby, które chciałyby zrobić coś dobrego dla zwierząt, planety czy dla samych siebie. Szczegółowy program wydarzeń jest dostępny na stronie imprezy: http://tydzienwege.pl/plan-imprezy

Skip to content