VIVA

Zdrowie kobiet – live z ekspertkami

Fundacja Viva przygotowała specjalny prezent z okazji Dnia Kobiet. Będzie nim spotkanie LIVE w gronie ekspertek na temat zdrowia kobiet. Czekamy na Was 8 marca o godzinie 19.00 na naszym profilu!

“Szlachetne zdrowie,

Nikt się nie dowie,

Jako smakujesz,

Aż się zepsujesz.”

Jan Kochanowski

Zdrowie jest jedną z najważniejszych wartości. Zwykle nie doceniamy go dopóki jesteśmy w dobrej formie, wolni od chorób i przyjmowania leków. Tymczasem o zdrowie należy dbać na każdym etapie życia.

Powszechnie wiadomo, że powinnyśmy unikać stresu i używek, spać odpowiednią liczbę godzin oraz uprawiać sporty. Elementem warunkującym zdrowie jest także odpowiednio zbilansowana dieta.

Podczas organizowanego przez nas spotkania dowiecie się jak się odżywiać by żyć długo w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, uniknąć chorób układu sercowo-naczyniowego, insulinooporności, otyłości, nowotworów narządu rodnego oraz sutka.

Porozmawiamy też o diecie dla kobiet z zespołem policystycznych jajników oraz z chorobą Hashimoto.

Nasze ekspertki:

Lek. Iwa Jonik – absolwentka Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Kijowie, specjalistka w zakresie Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Ekspertka i wykładowczyni na temat roli zdrowej diety i zmian stylu życia we wspieraniu leczenia chorób. Spod jej pióra pochodzi także szereg artykułów i wykładów poświęconych profilaktyce oraz leczeniu chorób z uwzględnieniem witamin, mikroelementów oraz preparatów roślinnych.

Iwona Kibil – specjalistka z zakresu diet roślinnych. Od ponad 7 lat prowadzi własną praktykę dietetyczną skierowaną głównie do osób na diecie bezmięsnej. Pracuje m.in. z wegańskimi rodzinami, kobietami w ciąży, małymi dziećmi. A także z osobami stosującymi dietę roślinną jako profilaktykę chorób cywilizacyjnych. Jest autorką artykułów, warsztatów i wykładów związanych z różnymi aspektami zdrowotnymi diety roślinnej oraz autorką książek.

Maria Koziarkiewicz – absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, doktor nauk medycznych, specjalistka z zakresu chirurgii dziecięcej, weganka i aktywistka grupy lokalnej Viva! Akcja dla zwierząt Łódź.

Skip to content