VIVA

Bestialskie polowania dla sportu na niedźwiedzie na wyspach Haida Gwaii w Kanadzie – Możesz pomóc!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Kolejna smutna historia dotycząca polowań w Kanadzie.
Na wyspach Haida Gwaii, zamieszkałych przez Indian Haida (populacja około 5 000 osób) w kulturze których niedźwiedzie są świętością, od lat przyjezdni turyści polują na te piękne zwierzęta w imię źle pojętej rozrywki i sportu.<br />Archipelag, zwany Edenem Kanady, obfituje w zabytki kultury materialnej, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Liczne totemy i tradycyjne domy rdzennej ludności – Hajdów. Wyspy zamieszkują różne rodzaje orłów, albatrosy czarnonogie, podgatunki kuny leśnej, dzięcioła, sowy i największego na świecie niedźwiedzia czarnego. Można tam spotkać także różnorodne gatunki ryb oraz ptaków, odwiedzają je również wieloryby, uchatki oraz inne ssaki wodne.
Od 14 lat Rada Narodu Haida domaga się zakazu polowań na niedźwiedzie przez turystów przybywających na archipelag. Niestety, póki co bezskutecznie.
Według statystyk, z powodu tych zupełnie bezsensownych działań w imię ludzkiej pychy, niepojętego okrucieństwa i współczesnego barbarzyństwa nakręcanego przez pieniądz, tylko od 1977 roku populacja tych unikalnych niedźwiedzi na archipelagu zminiejszyła się o około 1000 tych, a nikt nie wie, ile ich żyje na wyspach. Co roku rośnie liczba baribali, które stały się dla turystów-myśliwych obiektem bezmyślnej rzezi i odstrzelone stanowią ekskluzywne &#8222;trofeum myśliwskie&#8221;.
Możesz pomóc mieszkańcom archipelagu oraz ekologom walczącym o zakaz polowań na niedźwiedzi na Haida Gwaii!
Przyłącz się do protestu na stronie: http://bearshaidagwaii.net/
Nie pozwól by w imię pieniądza i próżności zabijano te piękne ssaki!
Obejrzyj amatorski film z rzezi niedźwiedzi na Haida Gwaii:

więcej informacji: http://www.haidanation.ca/
Barbarzyństwo w XXI wieku? Nie, dziękuję!
<br><br /><b>Podpisz petycję! <a href="http://www.thepetitionsite.com/1/halt-the-hunting-of-black-bears-on-haida-gwaii" target="_blank">www.thepetitionsite.com/1/halt-the-hunting-of-black-bears-on-haida-gwaii</a>
<br>