VIVA

Dramat chińskich grzywaczy z renomowanej hodowli

29 grudnia 2011 przedstawiciele Fundacji Viva! odebrali 17 zaniedbanych psów z zarejestrowanej w Związku Kynologicznym hodowli chińskich grzywaczy! <br />Sytuacja zwierząt była dramatyczna- 58 psów potrzebowało natychmiastowej pomocy. W połowie grudnia interwencję w hodowli rozpoczęli nasi przyjaciele z Ekostraży- zabierając hodowczynią 14 psów. Nie mogliśmy pozostać obojętni na cierpienie zwierząt, podjęliśmy decyzję o przyjęciu pod nasze skrzydła zapomnianych championów. Psy przebywają w domach tymczasowych na terenie Warszawy. Walka o życie zwierząt z Wrocławskiej hodowli trwa nadal, kolejne 20 psów czeka na odbiór!

We Wrocławiu, w renomowanej hodowli psów rasy chinese crested dogs od kilku miesięcy trwał koszmar.Psy odnoszące niegdyś sukcesy na arenach światowych wystaw, przebywały w rażących warunkach utrzymania.
17 grudnia 2011 wolontariusze Ekostraży odkryli przerażającą sytuację- &#8222;Opiekunowie, z (&#8230;) patologicznej miłości dla rasy, a potem także w wyniku bezradności zaczęli znęcać się nad stadem 60-iu psów (&#8230;) Hodowcy utrzymują zwierzęta w niewłaściwych warunkach bytowania, w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa, bez dostępu do wody pitnej, w stłoczeniu, na kafelkach ciemnych korytarzy nieogrzewanej willi. Zwierzęta pozbawione były opieki lekarza weterynarii, łącznie z brakiem obowiązkowych szczepień przeciwko wściekliźnie. Niewłaściwie (najtańsza supermarketowa karma z &#8222;Biedronki&#8221;) i niezbyt obficie karmione psy znajdowały się ponadto w stanie zaniedbania pielęgnacyjnego (często rażącego; dosłownie były oblepione własnymi odchodami) (&#8230;)&#8221; Ekostraż

Więcej informacji i lista psów: http://adopcja.viva.org.pl/2012/01/dramat-chinskich-grzywaczy-z-hodowli-we-wroclawiu/
<BR>
<br />

Skip to content