VIVA

Drops potrzebuje naszej pomocy!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Ktoś kiedyś powiedział, że gdyby rzeźnie miały szklane ściany wszyscy bylibyśmy wegetarianami. Niestety wysokie betonowe mury czynią zabijanie zwierząt czymś bardzo odległym, a setki tysięcy zwierząt giną codziennie w ubojni – często uśmiercane okrutnie. Konie w Polsce najczęściej trafiają do rzeźni w Rawiczu. Stoją w szeregu, z wygolonymi ogonami i wybitymi na zadzie numerami. Czekają na swoją kolej.<br />Kilka dni temu dowiedzieliśmy się o istnieniu Dropsa. Jego właściciel kiedyś hodował konie. Interes przestał się opłacać więc postanowił sprzedać pozostałe stado. 
Handlarz zabrał już do rzeźni prawie wszystkie konie, w tym matkę Dropsika. W stajni zostały trzy młode ogiery i mały Drops. Ma niecałe półtora roku i jest bardzo pokraczny. Podobno jest kucem, ale bardziej przypomina końskiego karała &#8211; ma tułów większego konia i śmiesznie krótkie nogi. Był bardzo związany ze swoją matką. Teraz, kiedy jej nie ma stał się niespokojny. Został zupełnie sam – pozostałe konie nie akceptują takiego odmieńca. Wcześniej nie obawiał się kopniaków, bo klacz była czujna i zawsze chroniła swoje dziecko. Ale odkąd jej nie ma, mały jest zdany tylko na siebie. Dlatego hodowca postanowił go sprzedać. Również z obawy, że pozostałe konie mogą go okaleczyć, a nawet zabić. A wtedy straciłby bardzo dużo. Życie Dropsika ma wysoką cenę &#8211; jest masywny, waży ok. 320 kilogramów, a cena mięsa źrebaka w rzeźni to 8 złotych za kilogram. Wszystko jest już ustalone – ma po niego przyjechać ten sam handlarz, który zabrał jego matkę.
Ale z Państwa pomocą mamy szansę ocalić Dropsa.
Jeśli zdobędziemy 2500 złotych do 15 marca – właściciel odsprzeda go fundacji, a nie handlarzowi. Prosimy o wsparcie naszej akcji, chcemy, żeby Dropsik dołączył do naszego fundacyjnego stada.
Możesz wspomóc akcję ratowania Dropsa poprzez wpłatę na nasze konto :
Bank DnB Nord 11 1370 1109 0000 1706 4838 7308
 Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt &#8211; Viva!     ul. Kawęczyńska 16/42a, 03-772 Warszawa
 Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:
Biuro              22 349 97 74
Ilona              797 649 508
Dominika       797 649 509
<br><br /><a href="http://www.ratujkonie.pl" target="_blank">www.ratujkonie.pl</a>
<br>