VIVA

Już najwyższy czas na Wybierz Miśka!

Już najwyższy czas rozpocząć trzecią edycję kampanii &#8222;Wybierz Miśka&#8221;. Sezon jesieni i zimy to wzmożony okres podejmowania działań na rzecz zwierząt w schroniskach. Ty też możesz pomóc uratować życie wielu czworonogom, złagodzić dolegliwości jesienno-zimowych chłodów, deszczu i zimna, wspomóc schroniska w dostarczeniu im ciepła i pożywienia tak potrzebnego do przetrwania najcięższych chwil.<br />Zeszłoroczna edycja kampanii cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzięki wolontariuszom udało się przeprowadzić lokalne zbiórki rzeczy &#8211; koców, misek, karm oraz pieniędzy na budy i leczenie zwierząt. Wiele ze zwierząt w całej Polsce znalazło nowe domy. Jednak w schroniskach nadal przebywa prawie 100 tys. czworonogów, którym potrzebna jest pomoc człowieka i dobre serce. Ważne jest też to, że dzięki kampanii udało się pozyskać nowych wolontariuszy i dotrzeć do szerszego grona osób, które zaangażowały się w działania pomocowe dla bezdomnych zwierząt. W tym roku chcemy kontynuować ubiegłoroczne działania, ale podjęliśmy się także nowych bardzo ważnych i trudnych wyzwań.

Tegoroczna kampania ma na celu uwrażliwienie najmłodszej grupy społeczeństwa &#8211; dzieci i młodzież, na los otaczających nas czworonogów. Nasza Fundacja otrzymała wsparcie Urzędu Miasta Warszawy i <b>przygotowujemy film edukacyjny dla szkół podstawowych i gimnazjów pokazujący problem bezdomności zwierząt.</b> Film pokaże nie tylko problemy schronisk, ale także sposoby przeciwdziałania bezdomności, formy zaangażowania młodych ludzi w pomoc zwierzętom i to jak bardzo potrzebne są zwierzęta w wielu aspektach naszego życia.

Na ukończeniu jest także <b>kalendarz &#8222;Wybierz Miśka&#8221; na rok 2008</b>. Tym razem chcemy w kalendarzu przybliżyć Wam działania 12 organizacji, pokazać realizowaną pomoc i zwierzęta, którymi się opiekują. Dochód ze sprzedaży kalendarza, zostanie podzielony równo pomiędzy te organizacje. Na okładce kalendarza zgodził się wystąpić <b>Szymon Majewski</b>, któremu zdjęcie zrobił światowej klasy fotograf – <b>Tomek Sikora</b>.

Podjeliśmy się współpracy przy akcji <b>zbiórki funduszy na wybudowanie nowego baraku dla kotów w schronisku w Korabiewicach</b>. Dotychczasowy barak spłonął&#8230; w płomieniach zginęło kilka kotów a wiele jest poparzonych i wymaga leczenia. Tragedia kotów przebywających w schronisku jest tym bardziej dotkliwa, gdyż zostały one bez dachu nad głową przed zbliżającą się wielkimi krokami zimą.

Aby zrealizować nasze zamierzenia i efektywnie pomóc zwierzętom potrzebne są również bardzo pieniądze. Dzięki dotychczasowym dotacjom udało nam się zrealizować zeszłoroczną edycję i przygotować projekty tegorocznej. Teraz prosimy o wparcie bieżących działań. <b>Prosimy o przekazanie dotacji z dopiskiem &#8222;Wybierz Miśka&#8221;</b>. Każda wpłata jest bardzo ważna i pomocna. Wszystkie pieniądze, które otrzymujemy od naszych sympatyków, przeznaczamy na kampanie, czyli ratowanie zwierząt. Im więcej środków otrzymamy, tym skuteczniej będziemy działać.
<br><br />http://wybierzmiska.pl/
<br>

Skip to content