VIVA

Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu 13-19.05.2013 – zapraszamy!

Fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt zaprasza na kolejną edycję Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu! Akcja startuje już 13stego maja i potrwa do niedzieli 19stego.

Po raz kolejny postaramy się przełamać stereotypy dotyczące diety bezmięsnej i pokazać wegetarianizm jako wybór zarówno zdrowotny, etyczny jak i ekologiczny.

W tym roku gościem specjalnym Tygodnia Wegetarianizmu będzie Patrik Baboumian – weganin, zwycięzca niemieckich zawodów Strongman z 2011 roku i Mistrz Europy w trójboju siłowym z 2012 roku!

Poniżej prezentujemy plan warszawskich obchodów Tygodnia Wegetarianizmu.

13.05 Poniedziałek

Happening „Wegetarianizm wzmacnia organizm” z udziałem Patrika Baboumiana.

godz. 13.00, placyk przed Metrem Centrum

Gala Magazynu Vege + gość specjalny: Patrik Baboumian. Po raz pierwszy będziecie mieli okazję porozmawiać z najsilniejszym weganinem na świecie! Patrik opowie o sobie, swoich niezwykłych osiągnięciach, diecie i treningach. Zapraszamy!

godz. 17.30, Traffic Club, ul. Bracka 25 (III piętro)

14.05 Wtorek

Wykład „Na tropie zwierzęcego umysłu”. Wykład dotyczy wybranych zagadnień dotyczących zdolności poznawczych zwierząt i funkcjonowania ich umysłów. Prowadzenie: dr Maciej Trojan

SWPS, ulica Chodakowska 19/31, godzina 18.00, sala S205

15.05 Środa

Wykład mgr Małgorzaty Desmond „Dieta w profilaktyce chorób nowotworowych” – jak powinna wyglądać odpowiednio zbilansowana dieta roślinna, jak wykorzystać jej właściwości do zapobiegania chorobom nowotworowym? Zapraszamy na wykład! Małgorzata Desmond jest uznaną specjalistką z zakresu medycyny żywienia.

godz. 18.00, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, Plac Bankowy 3/5, sala 169

16.05 Czwartek

Pokaz filmu „PlanEat” – grupa wiodących naukowców dzieli się swoimi odkryciami dotyczącymi nie tylko przyczyn raka i chorób serca, ale również skutecznymi sposobami ich leczenia. Przy zastosowaniu tych samych zasad można równocześnie znacznie zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych oraz zapewnić więcej żywności dla ludzkości.

godz. 18.00, Traffic Club, ulica Bracka 25 (III piętro)

17.05 Piątek

Konkurs jedzenia wegańskich burgerów w Krowierzywej + quiz z nagrodami!

godz. 16.00, Krowarzywa, ul. Hoża 42

18.05 Sobota

Impreza kulinarna Ciasto w Miasto! – ciasta, torty, babeczki, muffiny bez mleka i jaj? To możliwe! Zapraszamy na kolejną edycję naszej imprezy „Ciasto w Miasto”. Przyjdź i zasmakuj w wegańskich słodyczach!

godz. 17.00, Vege Miasto, ul. Chmielna 9A

19.05 Niedziela

Spotkanie z Wege podróżnikami – czy dieta bezmięsna faktycznie może przeszkadzać w podróży? Jak radzą sobie wegetarianie i weganie daleko od domu? Jak smakuje kuchnia roślinna w innych krajach? Zapraszamy na rozmowę z wege podróżnikami! Impreza współorganizowana z portalem podróżniczym Świat Compasu.

godz. 15.00, Cafe Lorentz, Dziedziniec im. Profesora Lorentza, Aleje Jerozolimskie 3

Premierowy pokaz filmu „Duchy naszego systemu” – po raz pierwszy w Polsce głośny film kanadyjskiej reżyserki Liz Marshall o pracy fotoreporterki Jo-Anne McArthur. Główna bohaterka za pomocą swoich zdjęć chce zwrócić uwagę ludzi na „niewidzialne” w naszym świecie zwierzęta, których losy i życie ukryte są za murami ferm i laboratoriów. Pokaz filmu odbywa się w ramach festiwalu Planete+ Doc.

+ DEBATA “Nawiedzony system” – o tym gdzie (i czy) istnieje granica między zwierzętami “do kochania” i “do zjadania”, czym różni się pies od świni, czy sztuka pomaga czy uprzedmiotawia zwierzęta porozmawiamy z wybitnymi specjalistami z rozmaitych dziedzin:

    Prof. Andrzej Elżanowski – zoolog i paleontolog Polskiej Akademii Nauk

    Dorota Łagodzka – historyczka sztuki, zajmuje się animal studies, Wydział Artes Liberales UW

    Cezary Wyszyński – prezes Fundacji Viva!

    Dr Michał Bilewicz – psycholog społeczny, kierownik Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego

godz. 18.00, Kinoteka, ul. Plac Defilad 1, wstęp: 16 zł (wstęp na debatę darmowy!)

Zapraszamy na stronę Tygodnia Wegetarianizmu: http://tydzienwege.pl/

W ramach Tygodnia Wegetarianizmu oferujemy również zniżki i promocje w sklepach i restauracjach. Szczegóły na http://tydzienwege.pl/partnerzy

Dodatkowe materiały na temat poszczególnych imprez (plakaty, trailery filmów) do pobrania na

http://tydzienwege.pl/materialy
Skip to content