VIVA

Organizacja Cruelty Free International, której partnerem jest Viva! łączy się z klientami sieci sklepów The Body Shop w Polsce przekonując do zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach na całym świecie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Globalna petycja w sprawie zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach rozpocznie się dzisiaj w sklepach firmy The Body Shop na terenie Polski w ramach kampanii organizacji Cruelty Free International, pierwszej światowej organizacji działającej na rzecz zakończenia wykorzystywania zwierząt do testowania produktów kosmetycznych na świecie.
Globalne wezwanie będzie prowadzone w sklepach firmy The Body Shop w 65 krajach. Jest to największa i najbardziej ambitna kampania dążąca do globalnego zakazu używania zwierząt w testach kosmetycznych. Oprócz włączenia szacunkowej liczby 275 milionów ludzi rocznie, którzy odwiedzają sklepy firmy The Body Shop organizacja Cruelty Free International połączy się także ze stronami internetowymi firmy The Body Shop, które rocznie odwiedzają miliony klientów. Pomimo, że zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach obowiązuje w Unii Europejskiej już od 2009 r. nadal możliwe jest sprzedawanie kosmetyków testowanych na zwierzętach poza Unią Europejską. Zakaz sprzedaży zapobiegający takiemu procederowi ma obowiązywać od 2013 r., ale obecnie istnieje obawa że wprowadzenie zakazu może się opóźnić o dziesięć lat. Jeśli tak się zdarzy, dziesiątki tysięcy zwierząt nadal będą uśmiercane podczas okrutnych testów dla potrzeb produktów kosmetycznych sprzedawanych w Unii Europejskiej. „Firma The Body Shop jest absolutnie przekonana, że żadne zwierze nie powinno cierpieć w związku z wymaganiami rządów i władz prawnych na świecie. Od dawna angażujemy się w te działania i niestety wielu ludzi jest przekonanych, że sprawa została dawno rozwiązana. Jesteśmy bardzo dumni z kampanii organizacji Cruelty Free International i wspieramy ją w celu doprowadzenia do zakazu na całym świecie badań na zwierzętach i zachęcenia wszystkich osób do podpisania petycji w naszych sklepach!” Paul McGreevy, International Values and R&D Director firmy The Body Shop „Firma The Body Shop jest znana na świecie ze swojej postawy sprzeciwiającej się testowaniu na zwierzętach zajmowanej od początku jej istnienia. Ta idea przyświecała nam w dążeniach do zakończenia testowania na zwierzętach i organizacja Cruelty Free International jest zadowolona ze wsparcia przez firmę The Body Shop naszej przełomowej kampanii.” Michelle Thew, Chief Executive, Cruelty Free International Petycja organizacji Cruelty Free International jest obecnie dostępna we wszystkich sklepach firmy The Body Shop w Polsce i na stronie pod adresem http://www.CrueltyFreeInternational.org. Twitter: http://www.twitter.com/CrueltyFreeIntl Facebook: http://www.facebook.com/CrueltyFreeInternational Więcej informacji: Fleur Dawes mailto:media@crueltyfreeinternational.org lub pod numerem +44(0) 7850 510 955 lub +44(0) 207 619 6978.