VIVA

Pikieta pod Cyrkiem Zalewski 09.10 [Warszawa]

Kiedy? 9.10. od 14 do 20
Gdzie? róg Towarowej i Wolskiej
Od zeszłego roku nic się nie zmieniło. Po raz kolejny Cyrk Zalewski jesienią odwiedził Warszawę i pozostaje w niej przez miesiąc. Swój namiot rozbił na placu przy skrzyżowaniu Wolskiej i Towarowej. Również repertuar pozostał bez zmian, przynajmniej bez tych, które nas najbardziej interesują.<br />W programie obecnie "występują" następujące zwierzęta: 7 koni, 8 psów (w tym jeden z obciętym ogonem – czy takie "upiększanie" zwierząt wg. państwa Zalewskich jest w porządku?), 5 wielbłądów (2 z nich mają na zadach wypalone numery), 2 foki, 3 słonie – w tym jeden ma w całości obcięte kły, a inny z kolei wydaje się być ślepy, kilka alpak i kóz.
Wykonują czynności, których nigdy nie robiłyby w naturze: słonie tańczą, kozy stają na równoważni, foki m.in. pozują do zdjęć, na wielbłądach gimnastyczki wykonują akrobacje, konie biegają w kółko poganiane batem, a psy wykonują nienaturalne sztuczki (również na wysokości), które są o wiele więcej niż "podawaniem łapy".
Po raz kolejny mówimy NIE tej niehumanitarnej rozrywce, dlatego zapraszamy na demonstrację. Po raz kolejny powiemy Panu Zalewskiemu, co myślimy na temat wyżej wymienionych, niewychowawczych dla dzieci, nienaturalnych dla zwierząt i nieetycznych tzw. "atrakcji". Jest to jedyna demonstracja, liczymy zatem na wysoką frekwencję – przyjdź, zabierz ze sobą przyjaciół, niech Zalewski przekona się, że nie ma dla niego miejsca w Warszawie!
Pamiętaj, zwierzęta liczą właśnie na Ciebie.
A tak było rok temu: http://www.blog.viva.org.pl/category/cyrk-bez-zwierzat/
<br><br />

Skip to content