VIVA

Zaprotestuj przeciwko przesunięciu daty zakazu obrotu kosmetykami testowanymi na zwierzętach!

Testowanie produktów na zwierzętach to okrutny biznes, który powinien zostać jak najszybciej zakazany. Od 2013 roku Unia Europejska ma zamknąć granice dla kosmetyków testowanych na zwierzętach zamykając raz na zawsze swój rynek i stając się pierwszą na świecie strefą wolną od takich produktów. Zakaz jest jednak obecnie poddany ogromnej presji i termin jego wprowadzenia może zostać przełożony o całe lata! Komisja Europejska będzie podejmowała decyzję w tej sprawie i Twój głos jest potrzebny by pomóc zwierzętom! Zagłosuj już dzisiaj!<br />Procedura wygląda następująco:
1.Ściągnij specjalny szablon służący do wysyłania uwag i zapisz na pulpicie
http://viva.org.pl/akcjens/eu_cosmetics_consultation.doc
2.Otwórz plik z szablonem &#8211; wpisz imię i nazwisko oraz datę w podświetlonych miejscach. Zapisz zamiany.
3.Uruchom program pocztowy bądź wejdź na stronę swojej poczty i napisz nową wiadomość adresowaną do: mailto:SANCO-COSMETICS-REPORT@ec.europa.eu &#8211; NIE zapomnij o wstawieniu załącznika z wypełnionym szablonem a w temat wstaw &#8222;Response to consultation on cosmetics testing&#8221; (co znaczy: &#8222;reakcja na konsultacje w sprawie testowania kosmetyków) i wyślij email.

Wypełniony szablom można również wysłać faxem na numer 003222966467 bądź tradycyjną pocztą na adres:
European Commission Directorate General for Health & Consumers
Unit SANCO B2, Cosmetics and Medical Devices
B-1049 Brussels, Belgium

Uwagi można wysyłać tylko do 15 października!
<br><br />Polskie tłumaczenie treści szablonu dla osób nie znających języka angielskiego (ale szablon należy wysłać w wersji angielskiej):
http://viva.org.pl/akcjens/tlumaczenie_testowanie.doc
<br>

Skip to content