VIVA

Polka chce żyć!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Kilka dni temu zadzwoniła do nas młoda dziewczyna przejęta losem klaczy, która po latach wiernej służby właścicielowi ma trafić do rzeźni. W paszporcie klaczy już widnieje wpis „przeznaczona do uboju tylko dla zwierząt”. 

Pojechaliśmy do małej wioski w środku lasu. Dookoła cisza. Słychać tylko ujadanie psów. W stajence odosobnionego gospodarstwa stoi Polka – duża, ważąca prawie tonę klacz pociągowa. Kiedyś pracowała w polu i przy zrywce drewna w lesie. To ciężka praca, nawet dla tak dużego konia.

Polka zaniemogła nagle w listopadzie ubiegłego roku. Przez zimę nie była do niczego potrzebna, mogła odpocząć. Ale odpoczynek niewiele zmienił, a niebawem zaczyna się sezon. Wezwany lekarz weterynarii stwierdził, że koń jest przeciążony i nie może już pracować w lesie. Dla Polki to nie tylko diagnoza – ale też wyrok śmierci. 

Klacz z bolącym kręgosłupem nie ma miejsca w gospodarstwie. Tylko generuje koszty. Wpis w jej paszporcie to „bilet do rzeźni”. A ponieważ Polka dostawała antybiotyki, jej mięso nie może być przeznaczone do spożycia przez ludzi. Dlatego trafi do rzeźni, w której zostanie przerobiona na paszę dla zwierząt. 

POLKA JEST BARDZO WYSTRASZONA, KIEDY WIDZI WOKÓŁ SIEBIE OBCYCH LUDZI. ZROBILIŚMY ZDJĘCIA I PRZEKONALIŚMY WŁAŚCICIELA, 

ŻEBY ZGODZIŁ SIĘ POCZEKAĆ ZE SPRZEDAŻĄ POLKI DO 15 MAJA. 

USTALILIŚMY KWOTĘ 3300 ZŁOTYCH. 

TERAZ TYLKO OD NAS I OD PAŃSTWA ZALEŻY ŻYCIE POLKI! 

Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc! Prosimy o wpłaty na konto :

73 2030 0045 1110 0000 0255 8330

Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:

biuro 22 349 97 74

Iwona 797 649 508

Iza 797 649 509