VIVA

Ratujmy Miodka!

Nadszedł Nowy Rok a wraz z nim nowe plany, projekty, nadzieje i marzenia. Kilka dni temu składaliśmy sobie życzenia. Teraz czekamy, aby się spełniły. Niedawno otrzymaliśmy e-maila z prośbą o pomoc. Ta prośba też czeka na spełnienie.<br />Kilka lat temu rodzice podarowali młodej dziewczynie źrebaka. Maluch był rozkoszny i śliczny, więc od razu się w nim zakochała. Nazwała go Miodek, ponieważ jego umaszczenie ma piękny miodowy kolor. Każdą wolną chwilę spędzali razem. Źrebaki są bardzo pocieszne i szybko przywiązują się do swoich opiekunów. Niestety dwa lata później Alicja wraz z rodzicami musiała wyjechać. Rodzina przeprowadziła się do miasta i zabranie ze sobą tak dużego zwierzęcia, jakim jest koń, było niemożliwe. Miodek został oddany pod opiekę znajomym, którzy po pewnym czasie otrzymali prawo własności do konia. Szybko go jednak sprzedali – być może z chęci zysku, być może z powodów od nich niezależnych.
I tak rozpoczęła się tułaczka Miodka. Przez ostatnie półtora roku trafiał z rąk do rąk. Zmieniał miejsca, zmieniano mu imiona. Dziś stoi w stajni u człowieka, który nie szukał towarzysza, ani nie zaspokoił swojej chwilowej zachcianki. Kupił Miodka okazyjnie za niewielką kwotę. I od miesiąca tuczy go na rzeź. Nie wiemy jak Alicja odnalazła swojego przyjaciela, ale wzruszyła nas jej opowieść. Dziewczyna bardzo prosi nas o pomoc dla Miodka, o którym nie może zapomnieć.

Wierzymy, że Nowy Rok przyniesie Miodkowi lepszy los. Z Państwa pomocą możemy ochronić go przed rzeźnią i zapewnić mu dom w naszej fundacyjnej stajni. Nie wszystkie marzenia się spełniają, ale niektóre potrzebują tak niewiele, aby się ziścić. Wspólnie uda nam się ocalić kolejne końskie życie -potrzebujemy 2700 złotych, aby wykupić Miodka. Mamy czas do 25 stycznia.
Możesz wspomóc akcję ratowania Miodka poprzez wpłatę na nasze konto :
Bank DnB Nord 11 1370 1109 0000 1706 4838 7308
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt &#8211; Viva!     ul. Kawęczyńska 16/42a, 03-772 Warszawa
Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:
Biuro              22 349 97 74
Ilona              797 649 508
Dominika       797 649 509
<br><br /><a href="http://www.ratujkonie.pl" target="_blank">www.ratujkonie.pl</a>
<br>

Skip to content