VIVA

Uratujmy Fortunę przed rzeźnią.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Fortuna ma już 18 lat i jest koniem pracującym. Swoją karierę zaczynała na Służewcu. Piękna i smukła startowała w wyścigach. Ale na torze sprawdzają się tylko młode i silne konie. Mają się ścigać i wygrywać. Dlatego już po kilku latach, kiedy Fortuna zaczęła osiągać coraz gorsze wyniki w gonitwach, została sprzedana do innej stajni. Tam zaczęła pracować w szkółce jeździeckiej. W międzyczasie urodziła i wychowała cztery źrebięta, które później zostały sprzedane.

Niestety lata lecą i Fortuna staje się coraz bardziej bezużyteczna. Nie może już rodzić źrebiąt. Nie ma też tak dobrej kondycji jak kiedyś. A w szkółce jeździeckiej nie jest łatwo – konie pracują dużo i ciężko. Fortuna wymaga doświadczonego jeźdźca, a o takiego trudno w niewielkim ośrodku jeździeckim. Tutaj lepiej sprawdzają młodsze i mniej energiczne konie. Dlatego dla Fortuny nie ma tu już miejsca. 

 
Jak wiele innych koni może trafić do rzeźni. W szkółce trzeba pracować i zarabiać 
na przysłowiową miskę owsa. Fortuna już nie zarabia na siebie – niepotrzebnie zajmuje miejsce w boksie. Musi opuścić stajnię. Tę, która przez ostatnie lata była jej domem. Właściciel zdecydował się sprzedać ją handlarzowi. Próbował znaleźć innego kupca ale nikt nie chce kupić wyeksploatowanego konia. Nie ochroni jej ani dobre pochodzenie, ani dostojny chód – rasowe konie szybko się „zużywają” i szybko tracą na wartości.
 

O Fortunie dowiedzieliśmy się od pani Agaty, która zna ją od dawna. 
Poprosiła nas o pomoc w ocaleniu życia tej klaczy. Obiecaliśmy zrobić, co w naszej mocy, wierząc, że jak zawsze możemy liczyć na Waszą pomoc. Fortuna zasłużyła na godną emeryturę. W naszej stajni zapewnimy jej spokojną starość i bezpieczeństwo. Dostaliśmy czas do 10 czerwca na zdobycie 2500 złotych. Razem na pewno nam się uda! Prosimy o wsparcie naszej akcji!

Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc! Prosimy o wpłaty na konto zbiórkowe.

http://ratujkonie.pl/numery-kont/

Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:

biuro                 22 349 97 74                                                                 

Iwona                  797 649 508                                                        

Dominika          797 649 509