VIVA

„Zatoka Delfinów” – debata i spotkanie – już w piątek w Biosfeerze

Obsypany nagrodami dokument amerykańskiego fotografa, filmowca i ekologa Louie Psihoyos"Zatoka delfinów" wchodzi do kin w najbliższy piątek, 21 maja. Wtedy rusza również ogólnopolska kampania obrony praw zwierząt: "Lubię delfiny", którą koordynuje Fundacja ViVA Akcje dla zwierząt!
<br />21 maja o godz. 12:00 w Restauracji Biosfeera (ul. Al. Niepodległości 80) odbędzie się debata prasowa z udziałem zaproszonych gości, gwiazd i przedstawicieli fundacji VIVA. Pojawią się m.in. światowej sławy modelka Katarzyna Szczawińska oraz Michał Piróg. Opowiedzą, dlaczego polubili delfiny.

Serdecznie zapraszamy Państwa do przyjścia i włączenia się w akcję LUBIĘ DELFINY!

Na debacie prasowej ogłoszone zostaną plany, organizowanej we współpracy z Fundacją VIVA, ogólnopolskiej akcji na rzecz ochrony zwierząt, odbywającej się w ramach Kampanii"Lubię delfiny". Zaproszeni do udziału w debacie Goście odpowiedzą też na pytanie: "Dlaczego powinniśmy lubić delfiny".
Organizatorzy opowiedzą o planach wyjścia wolontariuszy w przestrzeń miejską w wielu miastach w Polsce oraz o przemarszu wolontariuszy ulicami Warszawy i o kampanii w internecie, która polega na zbieraniu głosów poparcia na rzecz ochrony delfinów.

Lubię Delfiny – spotkanie w Biosfeerze, 21 maja, godz. 12:00

1. Powitanie – przedstawiciele Vivy
2. Kilka słów o filmie "Zatoka Delfinów" – VIVARTO
2. pokaz fragmentów filmów z Zatoki Delfinów
3. Wykład eksperta (10 min) – prof. Kaleta"Dlaczego powinniśmy lubić delfiny?"
4. VIP – kilka wypowiedzi zaproszonych celebrytów m.in. Michała Piroga oraz Kamili Szczawińskiej popierających akcję Lubię Delfiny
5. Podpisanie petycji przez gwiazdy
7. Pytania mediów
czas trwania ok 1h.

Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu przygotuje smaczną prezentację produktów BIO pochodzących ze Sprawiedliwego Handlu: orzechy brazylijskie w czekoladzie, orzechy brazylijskie w czekoladzie z chili, suszone mango, suszone banany, suszony ananas, ziarno kakaowca w cukrze trzcinowym, ziarna kawy w czekoladzie.

Debata rozpoczyna akcję pt. "LUBIĘ DELFINY", która będzie trwała od 21 MAJA do15 CZERWCA (obejmuje działania w plenerze i w Internecie), a której celem jest ZEBRANIE JAK NAJWIĘKSZEJ ILOŚCI GŁOSÓW: "LUBIĘ DELFINY". Głosy te zostaną opublikowane na stronach internetowych Fundacji VIVA i naszych partnerów oraz przekazane do wiadomości zaangażowanych w ochronę praw zwierząt osób.

OPIS FILMU:
"Zatoka delfinów" w reżyserii Louie Psihoyosa opowiada prawdziwą, niewiarygodną historię tajnej misji Psihoyosa, O „Barry „ego oraz elitarnego zespołu aktywistów, filmowców i nurków. Badają oni ukrytą zatokę koło Taiji w Japonii, aby rzucić światło na śmiertelnie mroczny sekret. Odkryte przez nich tajemnice to dopiero wierzchołek góry lodowej. Z szokującym znęcaniem się nad delfinami związane jest także poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Toksyny zanieczyszczające wodę są niebezpieczne nie tylko dla delfinów, które znajdując się na szczycie łańcucha pokarmowego mogą mieć nawet milion razy więcej rtęci, niż woda wokół nich. Spożywająca mięso delfina lokalna społeczność cierpi na zatrucia rtęcią, objawiające się niedorozwojem czy porażeniem mózgowym u dzieci i demencją u dorosłych.

PRASA O FILMIE:

"Mocny, gorszący i zdecydowany" A. O. Scott, The New York Times

"Czyste, naprawdę poruszające kino" VARIETY

**** Sprawa delfinów nie jest obca również dzieciom. O swojej sympatii dla tych zwierząt, dzieci powiedziały niedawno biorąc udział w POCHODZIE DELFINÓW, który odbył się 24 kwietnia na ulicach Warszawy. W pochodzie uczestniczyły dzieci z Fundacji Dzieci Niczyje i Fundacji Św. Mikołaja.
Akcję zakończyła przemiła zabawa w Etnokinie, którą zorganizowało Wydawnictwo W.A.B.
POCHÓD DELFINÓWbył elementem promocji książki Lauren St John „Pieśń delfina", za promocję której odpowiadała agencja "magnifiCo". Teraz także dzieci będą mogły oddać swój głos na delfiny. Specjalnie z myślą o nich Fundacja VIVA organizuje konkurs rysunkowy, w którym do wygrania będą
książki Lauren St John "Pieśń Delfina".<br><br /><a href="http://www.facebook.com/#!/Zatoka.Delfinow?ref=ts" target="_blank">www.facebook.com/#!/Zatoka.Delfinow?ref=ts</a>
<a href="http://www.facebook.com/?ref=logo#!/Zatoka.Delfinow?ref=ts<br>" target="_blank">www.facebook.com/?ref=logo#!/Zatoka.Delfinow?ref=ts<br></a>

Skip to content