VIVA

Zbiórka pożywienia dla uratowanych z powodzi zwierząt

Powódź to tragedia nie tylko ludzi, ale i zwierząt.
Zwierzęta domowe, gospodarskie, w schroniskach i przytuliskach – wiele ich zginęło podczas powodzi, ale wiele też udało się uratować. Nie pozostawiajmy ich bez ratunku, ewakuować trzeba nie tylko ludzi. Nie zapominajmy też o tych zwierzętach, które udało się uratować – im też wciąż potrzebna jest pomoc. <br />Z powodzi uratowano w województwie mazowieckim kilka tysięcy zwierząt, przede wszystkim krowy, świnki, konie, psy i koty. Zbieramy karmę dla zwierząt gospodarskich, mieszanki zbożowe i siano, suchą karmę oraz saszetki i puszki dla psów i kotów .
Karma szybko sie psująca (np jakies mieso) nie będzie przyjmowana!

Karmę można przynosić do <b>do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie (plac Bankowy 3/5). Zbiórka żywności dla zwierząt poszkodowanych przez powódź w gminie Słubice (powiat płocki) trwa od wtoreku do niedzieli 27.05 od 8 do 20.30. </b>

Osoby zainteresowane pomocą proszone są o przynoszenie darów w okolice bramy głównej urzędu. Żywność jest składowana w samochodzie marki Lublin (kolor biały). Na miejscu do dyspozycji ludzi dobrej woli jest ochrona budynku. Prosimy o przynoszenie żywności o wydłużonym terminie przydatności do spożycia.

Dodatkowo, zbiórka dużych ilości karmy i paszy dla zwierząt odbywa się na terenie gminy Słubice. Żywność składowana jest od 8 do 15 w magazynie Agromar przy ul. Płockiej (sucha pasza workowana) i w rolniczej Spółdzielni w Łaziskach (siano i słoma). Darczyńcy zainteresowani pomocą proszeni są o kontakt z Markiem Nowakowskim, pracownikiem Urzędu Gminy w Słubicach, tel. 024 277 80 03, 024 277 80 31.

Cała zebrana żywność posłuży do pomocy zwierzętom z zalanych przez Wisłę gmin Słubice i Gąbin, gdzie w niedzielę fala powodziowa przerwała wały w Świniarach i zalała kilkanaście pobliskich miejscowości. Służby ratunkowe ewakuowały z zagrożonych terenów oprócz ludzi również zwierzęta domowe (głównie psy i koty) oraz zwierzęta gospodarskie &#8211; przede wszystkim bydło, trzodę chlewną i konie.

Bardzo prosimy o pomoc dla ocalałych z powodzi zwierząt ! <br>

<br />

Skip to content