VIVA

Życie ratujmy tylko życiem! – żywy byk na aukcji WOŚP…

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już od 21 lat porusza serca Polaków, jednoczy we wspólnym, bardzo szczytnym celu pomocy najuboższym, najbiedniejszym i najbardziej chorym dzieciom. Uratowała tak wiele istnień, pomogła tak wielu rodzinom. W tym roku Orkiestra zagrała również dla Seniorów, których życie w Polsce jest co najmniej trudne…

Fantastyczne osiągnięcie jednego człowieka z ogromnymi pokładami empatii… Pan Jurek Owsiak jest niewątpliwie bohaterem, kreatorem pięknego dzieła, które stało się w Polsce wydarzeniem kultowym: Wielka Orkiestra gra dla nas i z nami, ucząc nas wrażliwości na nieszczęście naszych sąsiadów.

Tym bardziej niezrozumiałe, dlaczego człowiek o tak ogromnym sercu pozostaje całkowicie nieczuły na nieszczęście, ból, strach setek tysięcy zwierząt. Nie chodzi nam o to, aby Wielka Orkiestra w swoich celach statutowych dopisała punkt dotyczący ochrony praw zwierząt. Nie ma takiej potrzeby. Od tego są takie organizacje jak choćby nasza Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva! Nie możemy jednak zrozumieć, czemu Pan Jurek Owsiak, który tak mistrzowsko zbiera miliony na pomoc ludziom, przyjmuje dary w postaci martwych i żywych zwierząt…
Sprawa byka mięsnej rasy simental poruszyła nas wyjątkowo mocno… Byk został wystawiony na aukcji charytatywnej WOŚP na Allegro. Osoba, która go kupi będzie miała prawo do decydowaniu o jego życiu i śmierci. A nikomu nie trzeba tłumaczyć jak kończą zwierzęta ras mięsnych. Zastanawiamy się, jak można ratować jedno życie, składając na ołtarzu inne? Jak można z premedytacją wydać na rzeź to piękne zwierzę, aby zarobić kilka dodatkowych tysięcy… Czym one są w porównaniu z milionami? I czy są warte śmierci młodego, zdrowego zwierzęcia?

Fundacja Viva pragnie podarować temu zwierzakowi życie. Chcemy go wykupić i pozwolić cieszyć się trawą, słońcem tak długo, jak będzie żył.

Skierowaliśmy również list do WOŚP z prośbą i niewystawianie w przyszłości zwierząt na aukcjach.

Jeśli i Wy tak uważacie, pomóżcie nam wykupić byka. Nie ratujmy życia śmiercią! Uratujmy życie życiem! Prosimy Was o pomoc: pomóżcie nam zebrać potrzebną kwotę. Jaką? Obecnie cena wynosi 4500 zł, ale do końca aukcji pozostał ponad tydzień. Będziemy walczyć, bez Was nie damy rady!

Fundacja MRNRZ Viva
Warszawa, Kawęczyńska 16/42a;
numer konta: 05 1370 1109 0000 1706 4838 7319
koniecznie z dopiskiem: „dla byka”

dla przelewów zza granicy:
Bank DnB Nord
ul. Postępu 15C; 02-676 Warszawa
swift/bic: MHBFPLPW
IBAN: PL05137011090000170648387319

Aukcję można podglądać >>TUTAJ<<