VIVA

Ostatnia szansa Bułanka!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Kilka dni temu otrzymaliśmy informację o likwidacji stajni w Wielkopolsce. Zadzwonila do nas młoda dziewczyna, która w tej właśnie stajni uczyla się sztuki jeździectwa. Właściciel postanowił sprzedać wszystkie konie ponieważ interes stał się niedochodowy. 

Większość koni znalazło juz nabywców. W stajni pozostał niewielki kucyk, który ma problemy z nogami. Kilka miesięcy temu dostał częściowego paraliżu. Prawdopodobnie kopnął go inny duży koń. Tak twierdzi właściciel.

Bułanek, tak ma na imię kuc, jest bardzo młody – ma zaledwie 3 lata. Ma obolałe nóżki, ale mimo to jest bardzo radosny i ciekawy wszystkiego. Niestety na konia z takimi urazami ciężko jest znaleźć kupca – łatwiej jest sprzedać go handlarzowi. Początkowo właściciel w ogóle nie chcial z nami rozmawiać – nie potrafił zrozumieć po co nam nieużytkowy koń. Właśnie dlatego, że nikt go nie chce! Dlatego, że nie ma szansy na to, aby kiedyś ktoś go pokochał, wyczesał grzywę podrapał po chrapach. W naszych stajniach jest wiele koni, których nikt już nie chciał. Znajdziemy miejsce również dla Bułanka. 

Mamy czas do końca stycznia na zebranie 1500 złotych, 

aby wykupić Bułanka. Po tym czasie właściciel sprzeda go

handlarzowi. Nie możemy na to pozwolić! Bardzo prosimy Was 

o pomoc dla tego małego konika!

Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc!

http://ratujkonie.pl/numery-kont/

Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:

biuro 22 349 97 74 

Iwona 797 649 508 

Dominika 797 649 509