VIVA

31.01.13 Pikieta pod siedzibą partii PSL przeciw legalizacji Uboju Rytualnego

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Od dnia 1 stycznia 2013 r. w Polsce obowiązuje rozporządzenie unijne, które zezwala krajom członkowskim na utrzymanie bardziej rygorystycznych – bardziej chroniących zwierzęta przepisów krajowych, tak jak ma to obecnie miejsce w Polsce czyli również na nie legalizowanie uboju bez ogłuszania.

Kierując się jednak błędnym założeniem, iż rozporządzenie Rady 1099/2009 zezwala na ubój bez ogłuszenia na potrzeby eksportu, a nie tylko na potrzeby krajowych grup religijnych, Ministerstwo Rolnictwa planuje ponownie zalegalizować ubój rytualny bez ogłuszenia. Prace nad nowelizacją ustawy, której projekt stworzyli posłowie PSL jeszcze w grudniu ubiegłego roku, przebiegają w tempie ekspresowym – na nadesłanie opinii społecznych dano zaledwie niecały tydzień! Głosowanie nad projektem planowany jest na jednym z najbliższych posiedzeń Sejmu.

Dlaczego pod siedzibą PSL? To ta partia najmocniej naciska na legalizację uboju rytualnego – to ona przygotowała projekt w tej sprawie a jeden z jej posłów – Krzysztof Borkowski jest właścicielem ubojni, w której przeprowadza się taki ubój.

Ubój przez podrzynanie gardła i wykrwawianie bez pozbawienia świadomości jest zadawaniem zwierzęciu przedśmiertnych męczarni. Potwierdziły to kolejne raporty z obserwacji rzeczywistego przebiegu uboju rytualnego w rzeźniach, przygotowane przez międzynarodowe grupy ekspertów: raport Rady ds. Dobrostanu Zwierząt Gospodarskich (FAWC), przygotowany przez organizację doradzają brytyjskiemu Ministerstwu środowiska, żywności i Spraw Wiejskich, a także raport Europejskiego Urzędu Bezpieczeństwa żywności i raport z interdyscyplinarnego projektu Dialrel (2006-2010), przygotowane na zlecenie Komisji Europejskiej.

Zaprotestujmy przeciwko lekceważeniu przez władze opinii publicznej w sprawie barbarzyńskiego traktowania zwierząt, przeciwko tolerowaniu latami uboju rytualnego, który odbywał się niezgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, przeciwko stanowieniu prawa pod partyjnych kolegów!

Przyjdź, pomóż nam zapobiec cofnięciu ochrony zwierząt w Polsce o całe lata! Weź ze sobą transparenty – część zostanie przygotowana przez organizatorów.

Jeśli nie możesz przyjść – zagłosuj na billboard „Polska mówi NIE dla uboju rytualnego” – wystarczy zarejestrować się raz a głosować można codziennie. Jeśli zdobędziemy dużo głosów to billboard zostanie zamieszczony w Warszawie: http://www.wyrazto.pl/billboard/18685

Dołącz do wydarzenia na FB: http://www.facebook.com/events/256560701143633/

Czas: 31-01-2013 o godz 13:00
Miejsce: Naczelny Komitet Wykonawczy PSL, Warszawa, ul. Kopernika 36/40
Więcej informacji: Anna 662-803-789 a.sosnierz@gmail.comwww.rytualny.pl