VIVA

Co słychać u naszych koni…?

Wakacje były dla wolontariuszy fundacji okresem pełnym pracy, ale i sukcesów! Dzięki wielu imprezom, na których organizowaliśmy akcje informacyjne i zbiórki pieniędzy, udało nam się uratować w czasie wakacji ponad 20 koni!<br />Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy pomagali nam obsłużyć stoiska, a także młodzieży, która zbierała pieniądze na terenie sklepu Carrefour w CH Arkadia w Warszawie. Serdecznie dziękujemy harcerzom ze Stowarzyszenia Przyjaciół Szczepu Harcerskiego "Hańcza", którzy dzielnie kręcili watę cukrową na rzecz koni.

Na wszystkich imprezach towarzyszyli nam nasi młodzi wokaliści. Dzięki ich rapowemu manifestowi w obronie koni, wiele serc otworzyło się na cierpienie tych pięknych zwierząt..

<b>Uratowane konie szukają nowego domu!</b>

Poszukujemy opiekunów dla naszych pupili. Staramy się, aby większość naszych koni trafiała do domów adopcyjnych. Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że konie, które trafiają do adopcji czują się kochane i potrzebne. Zapominają o krzywdach, jakich doznały w przeszłości. Nie tylko ich życie zmienia się na lepsze! Także ich opiekunowie czerpią wielką radość z niesienia pomocy koniom.

Fundacja Viva! uratowała już ponad 70 koni. Ponad 50 z nich znalazło już swoje miejsce na ziemi. W naszych ośrodkach dożywają swoich dni konie najbardziej pokrzywdzone. Stare i nieuleczalnie chore. Ślepe, schorowane i nikomu niepotrzebne. Dla nich ciężko jest nam znaleźć nowy dom. Ale te konie, które wyleczyliśmy lub te, które trafiły do nas zdrowe, mają duże szanse na znalezienie opiekunów. Na ich miejsce możemy ratować kolejne. Fundacja nie posiada swojego schroniska. Utrzymujemy nasze konie w starannie dobranych pensjonatach, gdzie mają zapewnioną wspaniałą opiekę. Każdy dzień w ich towarzystwie sprawia nam wielką radość. Jednak ich utrzymanie jest bardzo kosztowne. Dlatego każdy kochający dom jest dla nas wszystkich na wagę złota.

Adopcja konia to bardzo odpowiedzialna decyzja. Można by powiedzieć rewolucja życiowa! Jeśli poszukujecie przyjaciela do końca życia i macie warunki do utrzymania konia, warto podjąć to wyzwanie!

Maciuś, Kasztan, ślepy ogier i jego przewodnik, Kasia, Lena, Power, Batalion, Dery, Dolar i Malwa czekają na adopcje!
Wszystkich zainteresowanych adopcją zapraszamy na nasze forum:
http://vegie.pl/topics81/1297.htm#25053

Nasza Lenka zaczyna widzieć! Leczenie ślepej klaczki przynosi efekty.
Więcej info na:http://vegie.pl/topics81/1828.htm

Odebraliśmy 3 zagłodzone araby spod Rzeszowa. Przeczytaj ich historię i obejrzyj film z interwencji:
http://www.viva.org.pl/index.php?&id=19&backPID=19&begin_at=10&tt_news=277&cHash=50a03145a3

Datys, koń, który cierpiał w milczeniu… Pomóżcie nam w walce o jego życie!
http://www.viva.org.pl/index.php?&id=19&backPID=19&tt_news=286&cHash=323965d520

tel. kom.: 0-603-791-021; e-mail: ratujkonie@gmail.com

<br />

Skip to content