VIVA

KASTR-AKCJA

Kastracja prosiąt bez znieczulenia! Nowe nagrania z Polski!
 

Przekazano nam anonimowo materiały z jednej z hodowli świń w Polsce. Na nagraniach widać rozcinanie prosiakom moszny i ucinanie im jąder bez znieczulenia.

OPUBLIKOWANY FILM: https://www.youtube.com/watch?v=JPCVlBSf8bg
 

Kastracja zwierząt to zabieg BARDZO bolesny, który powinien być wykonywany w znieczuleniu, tak jak to się odbywa w przypadku psów i kotów. Nikt nie wyobraża sobie kastrowania “na żywca” psa lub kota. Zgodnie z polskim prawem również prosięta powinno się kastrować JEDYNIE w znieczuleniu. Tymczasem ten przepis jest nagminnie łamany!

Wynika to głównie ze złej instrukcji wydanej przez Głównego Lekarza Weterynarii oraz błędnej interpretacji prawa. Z przepisu rozporządzenia mówiącego o tym, że “kastrację można wykonywać po 7. dniu życia w pełnym znieczuleniu” wysnuto interpretację, że przed 7. dniem można to robić bez znieczulenia! Poprawna interpretacja jest taka, że przed 7. dniem życia w ogóle nie można kastrować zwierząt (stanowisko Prokuratora Generalnego).

Co to oznacza? W Polsce co roku kilkanaście milionów świń poddaje się BARDZO bolesnemu zabiegowi, po którym zwierzęta wrzucane są bez opatrzenia czy zaszycia rany z powrotem do brudnego kojca. Powoduje to ich przewlekłe cierpienie, a czasami śmierć.

PODPISZ PETYCJĘ: http://stopklatka.org/petycja-kastracja
ZOSTAŃ WEGE: http://zostanwege.pl/

Skip to content