VIVA

„Pani Domu” propaguje futra naturalne! Napisz maila – Twój głos się liczy!

W najnowszym numerze „Pani Domu” możemy znaleźć następujący artykuł:
"FUTERKO – musisz je mieć! jest hitem tej zimy, a z całą pewnością będzie modne i za rok. Korzystaj więc i kup sobie choćby drobiazg z futra, niekoniecznie prawdziwego!"<br />po czym następuje prezentacja ubrań, a wśród nich:

"Kusząca miękkość- sięgająca do bioder fioletowa kurteczka z<b> króliczego
futra</b> wygląda szlachetnie i stylowo, zwłaszcza z dopinanym kołnierzem z lamy."
oraz "Szeroki kaszmirowy szal wykończony <b>ozdobami z królika</b>."

Piszcie do redakcji &#8220;Pani Domu&#8221; żeby dowiedziała się, że nie akceptujecie promowania futer naturalnych!

Możecie napisać własny list lub posłużyć się naszym (lub jego fragmentem). Adresy redakcji: mailto:panidomu@axelspringer.com.pl i mailto:panidomu@panidomu.pl

<i>"Szanowni Państwo,

Piszę w związku z artykułem, który pojawił się na łamach najnowszego (28.01.2007) numeru &#8222;Pani Domu&#8221;. W tekście &#8222;Futerko-musisz je mieć&#8221; przedstawiacie Państwo futro jako rzecz stylową i pożądaną, przyczyniając się tym samym do podtrzymania procederu hodowania i zabijania zwierząt futerkowych. Zwierzęta hodowane na futro żyją w przerażających warunkach &#8211; są zamknięte w ciasnych, często niesprzątanych klatkach. Pod wpływem niegodziwych warunków chowu dochodzi często u nich do zaburzeń psychicznych. Przypadki kanibalizmu, nerwic i samookaleczeń są normą. Ich krótkie, pełne cierpienia życie kończy się śmiercią poprzez zagazowanie lub analne porażenie prądem.

Wydaje mi się, że żadne pismo nie chciałoby być kojarzone z propagowaniem znęcania się nad zwierzętami. Proszę zwrócić uwagę na to, że każdy artykuł promujący futra to kolejne okaleczone i zabite zwierzęta .

Zanim opublikujecie Państwo kolejny materiał zachęcający do kupna naturalnego futra, sugeruję zasięgnięcie informacji jak naprawdę wygląda życie i śmierć zwierząt futerkowych. Na stronie www.antyfutro.pl można znaleźć więcej informacji na ten temat, film oraz listę znanych osób które popierają działania przeciwko produkcji futer naturalnych. </i>
<br><br /><a href="http://www.antyfutro.pl" target="_blank">www.antyfutro.pl</a>
<br>

Skip to content