VIVA

Pokaz filmu The Path of the Horse i wykład Stormy May

Zapraszamy na wykład Stormy May, uznanej trenerki koni, która została dokumentalistką oraz pokaz filmu The Path of the Horse w jej reżyserii. Wykład odbędzie się w warszawskiej księgarni Traffic Club, w poniedziałek 23 maja, o godzinie 18:00.<br />Film The Path of the Horse (Droga Konia, tłum. własne) rzuca nowe spojrzenie na relacje pomiędzy koniem, a człowiekiem. Dokument składa się z szeregu wywiadów z uznanymi instruktorami jeździectwa z całego świata i kończy się postawieniem kontrowersyjnej tezy, podważającej dotychczasowe postrzeganie koni przez człowieka. Dystrybutorem filmu w Polsce jest stowarzyszenie Okiem Konia.

Po pokazie filmu Stormy May, reżyserka dokumentu, wygłosi krótki wykład, w którym objaśni tezy zawarte w filmie oraz odpowie na pytania publiczności. Dzięki temu będzie to atrakcja zarówno dla tych osób, które filmu nie widziały, jak i dla tych, które chciałby uzyskać na jego temat więcej informacji.

Pokaz filmu oraz wykład odbędą się warszawskiej księgarni Traffic Club, mieszczącej się przy ulicy Brackiej 25, III piętro, w poniedziałek 23 maja, o godzinie 18:00. Wstęp bezpłatny.

W trakcie wydarzenia nie zabraknie też stoiska Fundacji Viva!, na którym będą dostępne materiały promujące kampanię Ratuj Konie, petycje o skreślenie konia z listy zwierząt rzeźnych oraz obywatelski projekt ustawy o ochronie zwierząt.

<br />&#8226; link do trailera filmu w serwisie YouTube – <a href="http://www.youtube.com/watch?v=9j0Z19IhgPA" target="_blank">www.youtube.com/watch?v=9j0Z19IhgPA</a>

&#8226; plakat: <a href="http://www.viva.org.pl/ftpmedia/pokaz%20filmu.pdf" target="_blank">www.viva.org.pl/ftpmedia/pokaz%20filmu.pdf</a>

Skip to content