VIVA

Pokaz filmu The Path of the Horse i wykład Stormy May

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Zapraszamy na wykład Stormy May, uznanej trenerki koni, która została dokumentalistką oraz pokaz filmu The Path of the Horse w jej reżyserii. Wykład odbędzie się w warszawskiej księgarni Traffic Club, w poniedziałek 23 maja, o godzinie 18:00.<br />Film The Path of the Horse (Droga Konia, tłum. własne) rzuca nowe spojrzenie na relacje pomiędzy koniem, a człowiekiem. Dokument składa się z szeregu wywiadów z uznanymi instruktorami jeździectwa z całego świata i kończy się postawieniem kontrowersyjnej tezy, podważającej dotychczasowe postrzeganie koni przez człowieka. Dystrybutorem filmu w Polsce jest stowarzyszenie Okiem Konia.

Po pokazie filmu Stormy May, reżyserka dokumentu, wygłosi krótki wykład, w którym objaśni tezy zawarte w filmie oraz odpowie na pytania publiczności. Dzięki temu będzie to atrakcja zarówno dla tych osób, które filmu nie widziały, jak i dla tych, które chciałby uzyskać na jego temat więcej informacji.

Pokaz filmu oraz wykład odbędą się warszawskiej księgarni Traffic Club, mieszczącej się przy ulicy Brackiej 25, III piętro, w poniedziałek 23 maja, o godzinie 18:00. Wstęp bezpłatny.

W trakcie wydarzenia nie zabraknie też stoiska Fundacji Viva!, na którym będą dostępne materiały promujące kampanię Ratuj Konie, petycje o skreślenie konia z listy zwierząt rzeźnych oraz obywatelski projekt ustawy o ochronie zwierząt.

<br />&#8226; link do trailera filmu w serwisie YouTube – <a href="http://www.youtube.com/watch?v=9j0Z19IhgPA" target="_blank">www.youtube.com/watch?v=9j0Z19IhgPA</a>

&#8226; plakat: <a href="http://www.viva.org.pl/ftpmedia/pokaz%20filmu.pdf" target="_blank">www.viva.org.pl/ftpmedia/pokaz%20filmu.pdf</a>