VIVA

Ratujmy małego Rafika

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Rafik nie miał łatwego życia, chociaż jego życie jest bardzo krótkie. Ten uroczy kucyk ma dopiero pięć lat i już zdążył kilkakrotnie zmieniać miejsce zamieszkania. W końcu trafił do szkółki jeździeckiej. Właścicielom wydawało się, że bez problemu ułożą niesfornego konika. Ale Rafik, choć skory do igraszek nie chciał dać się zajeździć. Myślano, że nie chce współpracować – za każdym razem osiodłany kładł się na ziemi. W końcu wezwano weterynarza i okazało się, że z powodu wady kręgosłupa, założone siodło powoduje u niego duży ból. Żaden mały kowboj nie będzie mógł na nim jeździć. Rafik zwyczajnie nie wytrzyma ciężaru dziecka na swoim grzbiecie. 
 

Diagnoza weterynarza jest wyrokiem dla Rafika. W szkółkach jeździeckich nie trzyma się koni, które nie mogą pracować. Nie ma też czasu na szukanie dla niego kochającego domu. Najprościej i najszybciej sprawę załatwi handlarz. Przyjedzie, zapłaci za konia i wywiezie go do rzeźni.
 

Rafik to bardzo radosny konik. Kiedy nie ma swoim grzbiecie siodła zachowuje się jak zdrowy koń. Ma piękne oczy o głębokim spojrzeniu. Szybko nawiązuje kontakt z człowiekiem i wobec wszystkich ludzi jest bardzo ufny. Jak każde stworzenie potrzebuje miłości i zainteresowania. 

Chcielibyśmy uratować jego życie i wykupić go zanim zrobi to handlarz. Właściciele poczekają ze sprzedażą go na mięso do 10 marca. Cena za jego życie nie jest duża – potrzebujemy 1500 złotych. Prosimy Was o pomoc i wsparcie naszej akcji. Rafik może wieść normalne końskie życie pośród naszego stada. Warto ratować zwierzęta!

Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc! Prosimy o wpłaty na konto zbiórkowe.

http://ratujkonie.pl/numery-kont/

Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:

biuro                 22 349 97 74                                                                 

Iwona                  797 649 508                                                        

Dominika          797 649 509