VIVA

Staś – niewielki konik z wielkim sercem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Staś to niewielki konik z wielkim sercem. Jeszcze niedawno żył w stadzie z innymi końmi, ale wiosną został sprzedany młodej rodzinie. Staś miał zostać ozdobą ogródka i zabawką dla dzieci. Niestety Stasiu urósł większy niż się spodziewano i przestał pasować do małego ogródka.

 

Od kilku miesięcy życie Stasia jest bardzo smutne. Brakuje mu towarzystwa innych zwierząt. Dzieci, które miały go doglądać i opiekować się nim, straciły zainteresowanie swoim zwierzakiem. Stasiu stoi w zaniedbanym boksie. Krótki łańcuch nie pozwala mu się obrócić. A przecież jak każdy koń potrzebuje ruchu na świeżym powietrzu. Tyle, że nikomu nie chce się o to zadbać…

 

Właściciele zdecydowali, że pozbędą się problemu. Chcą sprzedać Stasia handlarzowi, ponieważ to najszybszy sposób na pewną zapłatę. Staś waży ponad 300 kilogramów, więc handlarz dostanie za niego dobrą cenę w rzeźni.

 

Chcemy wykupić Stasia, aby zabrać go do naszej fundacyjnej stajni, gdzie dołączy do stada uratowanych przez nas koni. Właściciele zgodzili się sprzedać go za 1800 złotych. Mamy czas na uzbieranie pełnej kwoty do 10 września. Bardzo liczymy na Państwa pomoc!
 

http://ratujkonie.pl/numery-kont/

Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:

Biuro              22 349 97 74

Ilona              797 649 508

Dominika       797 649 509