VIVA

Pomóż koniom z Korabiewic

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Konie z Korabiewic pilnie potrzebują stajni!
Rusza zbiórka na ten cel. Koszt remontu to 20 000 zł.

W schronisku Korabiewice pod opieką Fundacji MRZRZ Viva! przebywa obecnie 15 koni, 400 psów, 9 kotów, 4 niedźwiedzie, 2 świnie, 4 kozy, krowa, wół i wilk. Fundacja Viva! przejęła opiekę nad zwierzętami w lutym 2012 roku i wzięła na siebie olbrzymie wydatki związane z utrzymaniem kilkuset zwierząt oraz naprawieniem budynków i bud, w których one mieszkają.

Ponosimy także koszty sterylizacji i kastracji zwierząt oraz nadrobienia zaniedbań w leczeniu, które miały miejsce latami. Miesięczne koszty utrzymania takiej ilości zwierząt wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Obecnie jednym z najpilniejszych wydatków jest naprawa stajni, której obecny stan zagraża zdrowiu koni. Konstrukcja budynku jest solidna, natomiast w środku jest on niemal całkowicie zrujnowany.

Przegrody między boksami praktycznie nie istnieją, żłoby są zardzewiałe, a poidła nie działają. Obecnie konie nie mają stałego dostępu do wody z powodu niedziałającej instalacji wodnej, która dawno temu uległa awarii. Trzeba ją będzie naprawić, a w każdym z 20 boksów zamontować nowe poidła.

Kolejnym problemem jest podłoga będąca klepiskiem regularnie zalewanym przez wodę. Jej podniesienie, wyrównanie i utwardzenie znacznie podniesie bezpieczeństwo koni, jak również ułatwi utrzymanie czystości w stajni.

Strop także wymaga naprawy, ponieważ składa się z luźno ułożonych desek i swoją powierzchnią pokrywa zaledwie niewielką część stajni. Naprawa stropu sprawi, że będzie można magazynować na nim siano. Jego kolejną zaletą będzie docieplenie stajni.

Szacowany całkowity koszt remontu stajni to 20 000 złotych, które posłużą na zakup materiałów, takich jak deski, cement, kątowniki metalowe, poidła, rury, a także na opłacenie ekipy remontowej.

Dzięki remontowi żyjące w Korabiewicach konie będą miały zapewnione komfortowe warunki życia i nie będą narażone na urazy związane z mieszkaniem w zdewastowanym budynku. Na dodatek, po remoncie będziemy mogli przyjąć dodatkowe zwierzęta, ratując je przed pójściem na rzeź.

W samym 2011 roku Fundacja Viva! uratowała ponad 50 koni – potrzebujemy pomocy w ratowaniu kolejnych. Dlatego gorąco prosimy o wsparcie.

Wpłat można dokonywać za pośrednictwem siepomaga.pl:

lub na konto:

Fundacja MRNRZ Viva, Warszawa, Kawęczyńska 16/42a
numer konta: 05 1370 1109 0000 1706 4838 7319
Dla przelewów zza granicy:
Bank DnB Nord, ul. Postępu 15C, 02-676 Warszawa
swift/bic: MHBFPLPW
IBAN: PL05137011090000170648387319

paypal ID: korabiewice@viva.org.pl

z dopiskiem: Korabiewice remont stajni

Lub za pośrednictwem siepomaga.pl:
http://www.siepomaga.pl/f/fundacja-viva/c/556.

Dodatkowe informacje:

Fundacja Viva! przejęła opiekę nad zwierzętami z Korabiewic w lutym 2012 roku i wzięła na siebie olbrzymie wydatki związane z ich utrzymaniem i naprawą budynków i bud, w których mieszkają. Oprócz koni w schronisku przebywa 400 psów, 9 kotów, 4 niedźwiedzie, 2 świnie, 4 kozy, krowa, wół i wilk. Fundacja ponosi także koszty sterylizacji i kastracji zwierząt oraz nadrobienia zaniedbań w leczeniu, które miały miejsce latami. Miesięczne koszty utrzymania takiej ilości zwierząt wynoszą ok. 50 tys. złotych.

http://schronisko.info.pl/