VIVA

Vege Senior w Chorzowie

Projekt VegeSenior – Park Śląski w Chorzowie, Hotel Skaut, 1 X 2022, dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego

Czym zastąpić jajko w wypiekach? Czy algi są zdrowe? Gdzie kupić ciecierzycę w mniejszym opakowaniu? Czy warto zmieniać dietę po kilkudziesięciu latach przyzwyczajeń? – podczas projektu Vege Senior te i podobne pytania padały bardzo często!

1 października 2022, w Międzynarodowym Dniu Osób Starszych zorganizowaliśmy w Chorzowie projekt VegeSenior. Celem tego projektu było promowanie zdrowego stylu życia mającego na celu zapobieganie chorobom cywilizacyjnym wśród seniorów województwa śląskiego a zwłaszcza profilaktyka chorób dietozależnych wśród osób powyżej 65. roku życia poprzez zmianę stylu żywienia i życia. Udział w projekcie był bezpłatny dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Odbyły się wykłady, warsztaty z kuchni roślinnej, indywidualne konsultacje i pomiary składu ciała. Specjalnie dla uczestników projektu przygotowaliśmy też poradnik z zasadami zdrowego żywienia i przepisami zdrowej kuchni roślinnej. Było energicznie, aktywnie i wesoło. Ponad sześćdziesięciu seniorów zasmakowało kuchni wegańskiej i osobiście przygotowało kilka pysznych dań podczas praktycznego warsztatu. Zapachy kuchennych eksperymentów roznosiły się po całym gościnnym Hotelu Skaut i przyciągały kolejne zaciekawione osoby. A dumni ze swoich potraw seniorzy częstowali pozostałych i dzielili się wrażeniami. Kolejka po porady i konsultacje dietetyczne do naszych dietetyczek nie miała końca, na szczęście oczekiwanie na swoją kolej umilały pyszne wegańskie desery. Podczas wykładów padało mnóstwo pytań – i na każde padła merytoryczna odpowiedź! Po zakończeniu spotkania wielu seniorów pytało, kiedy spotkamy się następny raz? I my już wiemy, że zrobimy wszystko, aby był następny raz!

Skip to content