VIVA

Viva! na wakacyjnych festiwalach

W wakacje mieliśmy kilka okazji, aby spotkać się z wami na żywo, przybić piątkę i porozmawiać o prawach zwierząt i weganizmie.

Zobaczcie, jakie festiwale odwiedziliśmy!

Wegetariada w Jaworze

Wegetariada jest plenerową imprezą cykliczną, odbywającą się na początku lipca w piknikowej atmosferze w Jaworze. W ramach wydarzania organizatorzy zapraszają na vege piknik, liczne warsztaty, akademię ruchu i finałowe koncerty. Stałym punktem imprezy jest także vege bazar, gdzie na odwiedzających czeka mnóstwo pysznego roślinnego jedzenia.

Przy naszym pawilonie, najmłodsi oraz nieco starsi wegetariadowicze mogli w trakcie krótkiej prelekcji poznać wyjątkowe ciekawostki o wszystkich krewnych i znajomych królika, zbudować ich modele (startujące w konkursie na długość lotu), albo samemu pokicać w workach na wyścigi. Nagrodą za najlepsze rezultaty były specjalne medale oraz pęczek dorodnych marchewek! Drugą część naszych wyjazdowych działań przeznaczyliśmy dla nieco starszych gości. Zbieraliśmy podpisy pod aktualnymi petycjami o zakaz hodowli zwierząt futerkowych i zakaz powrotu do badań laboratoryjnych kosmetyków i chemii gospodarczej na zwierzętach w Europie.

Róbmy swoje!

W dniach 22-23 lipca w Wysokiej Strzyżowskiej odbyła się już czwarta edycja imprezy „Róbmy swoje!”, na której pojawiliśmy się z naszym stoiskiem. Dla uczestników festiwalu przygotowaliśmy darmowe materiały informacyjne, gadżety i zmywalne tatuaże. Cieszymy się, że prozwierzęcy przekaz dotarł na odległe Podkarpacie i dziękujemy wolontariuszom z Rzeszowa za pomoc!

Pol’and’Rock Festival

Kolejny raz pojechaliśmy ze stoiskiem na najpiękniejszy festiwal w kraju. Przez cztery dni naszej pracy odbyliśmy setki rozmów o diecie roślinnej i prawach zwierząt. Rozdaliśmy także tysiące materiałów edukacyjnych.

Uczestnicy i uczestniczki festiwalu chętnie podpisywali się pod Europejską Inicjatywą Obywatelską Fur free Europe. Robili też pamiątkowe zmywalne tatuaże oraz pozowali do zdjęć z tabliczkami.

Dziękujemy organizatorom Pol’and’Rock Festivalu za zaproszenie!

Rock Reggae Festival

Rock Reggae Festival odbywa się cyklicznie w sierpniu od 2005 roku w miejscowości Brzeszcze w województwie małopolskim. W tym roku pojawiliśmy się tam po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni!

Na naszym stoisku edukowaliśmy w temacie weganizmu i praw zwierząt, sprzedawaliśmy gadżety fundacji oraz zbieraliśmy podpisy pod petycjami. Dziękujemy za zaproszenie!

Dni Fantastyki – Wolkańska Akademia Nauk

Żyj długo i pomyślnie! Pod takim hasłem zrealizowaliśmy po raz trzeci projekt „Wolkańska Akademia Nauk” podczas wrocławskich Dni Fantastyki. Przez ponad sześć godzin rozmawialiśmy o wolkańskiej (wegańskiej) kuchni, częstowaliśmy wolkańskimi przysmakami (szczególnie roślinnym nabiałem przyszłości), rozważaliśmy najistotniejsze punkty rozwoju pozaziemskich kolonii, możliwości podróżowania oszczędnymi autobusami międzyplanetarnymi, ale też praktycznie oszczędzaliśmy energię dzięki solarnym piekarnikom. Wszystko w duchu humanizmu i z przesłaniem autentycznego szacunku dla innych, czujących istot – poczynając od najbliższych nam Terran.

Chcesz, abyśmy pojawili się na wydarzeniu, które organizujesz i wspólnie pomogli zwierzętom? Odezwij się do nas na maila: magda.j@viva.org.pl

Skip to content