VIVA

Marsz przeciwko fermom zwierząt futerkowych! 24.11 Warszawa

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Zapraszamy na ogólnopolską demonstrację z okazji Dnia bez Futra. Spotykamy się w Warszawie o godzinie 13:00 na placu Zamkowym, z którego przemaszerujemy Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem pod budynek Sejmu. Na demonstrację przyjadą mieszkańcy miejscowości protestujących przeciwko fermom norek w Polsce. Razem z nimi pokażemy, że nie zgadzamy się na ekspansję tego okrutnego przemysłu.

Raport Wideo


Raport opublikowany przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki w 2012 r i kolejne materiały z ferm publikowane również w tym roku pokazują, że sytuacja na fermach jest dramatyczna jeśli chodzi o dobrostan zwierząt – nieleczone rany, gnijące zwłoki zwierząt razem z żywymi, norki i lisy z objawami chorób psychicznych. Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt złożyła zawiadomienia o znęcaniu na podstawie najbardziej drastycznych materiałów – wszystkie zostały umorzone. Co to oznacza? Legalne jest w Polsce zadawanie fizycznego i psychicznego cierpienia milionom zwierząt tylko po to żeby stały się czyimś płaszczem lub obszycie rękawa i kołnierza. Cierpienia na widok, którego wszyscy z nas się odwracają i nie chcą patrzeć na zdjęcia i filmy pokazują rzeczywistość na fermach. Zwierzęta z odgryzionymi kończynami, nowotworami wielkości pięści, gnijącymi nieopatrzonymi ranami są na fermach na porządku dziennym, to normalna sytuacja, która musi się przy tego typu „produkcji” zdarzać.

 
Protesty mieszkańców przeciwko budowaniu ferm norek dzięki ich zaangażowaniu i determinacji, stały się fenomenem na skalę światową. Udało się zablokować budowę jednej z największych ferm w Polsce i Europie w podwrocławskiej Żórawinie, gdzie co roku miało być zabijanych 185 tysięcy zwierząt. Problemem hodowli na futra zainteresowali się także politycy. W Sejmie powstaje projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, który zawiera zapis o zakazie hodowli zwierząt na futra.

To dzieje się już teraz! Wspólnie możemy zatrzymać ekspansję ferm norek i doprowadzić do ogólnopolskiego zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Jednak aby jego wprowadzenie było możliwe, musimy działać w zdecydowany sposób. Dlatego 24 listopada nie może zabraknąć Cię w Warszawie! Razem odeślemy futro do historii.

http://www.antyfutro.pl

Wydarzenie na FB:
https://www.facebook.com/events/590500421005391/?ref=22