VIVA

Ratujemy Czako i Fifi

Transporty koni na rzeź wyruszają z Polski codziennie &#8211; najczęściej zmierzają w kierunku Włoch i Francji. Na samochód ładowane są wszystkie konie bez względu na wiek, wagę czy rasę. Te, które mają więcej "szczęścia" trafią do rzeźni w Polsce – uchroni je to przed długą podróżą w ścisku, bez wody i bez postoju. Wiele koni ginie w trakcie tej drogi&#8230;<br />Czako jest jeszcze w stajni u swojego właściciela ale za kilka dni przyjedzie po niego transport. Jest jeszcze młodziutki, ma niecałe 2 lata i jest bardzo ufny w stosunku do człowieka. Stracił matkę i od pierwszych dni życia był karmiony butelką. Kiedy podrósł został sprzedany do ośrodka rekreacji koło Bydgoszczy. Nowy nabywca nie jest z niego zadowolony. Twierdzi, że Czako ma słabe stawy i często kuleje. Postanowił go sprzedać handlarzowi, bo to prosta i szybka wymiana handlowa, bez zbędnych pytań i niewygodnych wyjaśnień. Uczucia i przywiązanie nie mają tu żadnego znaczenia, trzeba pozbyć się konia, który nie nadaje się do pracy i szybko zapomnieć o nietrafionej inwestycji.
Kilkadziesiąt kilometrów od Czako mieszka Fifi. Jest kucykiem. Mała ma 8 lat i kiedyś pracowała w rekreacji. Niestety już nie może na siebie zarabiać, ponieważ ma przewlekły ochwat, który sprawia jej trudności w poruszaniu się. Właścicielowi nie opłaca się jej leczyć &#8211; woli sprzedać ją handlarzowi i na miejsce Fifi kupić sobie nowego i zdrowego kucyka. Życie Fifi ma dla niego wartość zużytego sprzętu sportowego, który można łatwo wymienić.
Chcemy ocalić oba konie przed śmiercią w rzeźni. Z Państwa pomocą możemy je wykupić oraz zapewnić im kochający dom i właściwą opiekę.
Życie Czako i Fifi zostało wycenione na 3100 złotych. Mamy czas do 30 września na zebranie pełnej kwoty.

Możesz wspomóc akcję ratowania Czako i Fifi poprzez wpłatę na nasze konto :
 Bank DnB Nord 11 1370 1109 0000 1706 4838 7308
 Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt &#8211; Viva!     ul. Kawęczyńska 16/42a, 03-772 Warszawa

Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:
Biuro              22 349 97 74 Ilona              797 649 508 Dominika       797 649 509
<br>
<br /><a href="http://www.ratujkonie.pl" target="_blank">www.ratujkonie.pl</a>
<br>

Skip to content